Poznaj historię uwodzicieli

Zanim dowiesz się, jak uwieść kobietę warto poznać historię sztuki uwodzenia oraz największych uwodzicieli, którzy przez lata ją tworzyli, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Jest to sztuka, która na całym świecie cieszy się ogromną popularnością, wynikającą przede wszystkim z jej niesamowitej skuteczności. Warto ją poznać.

Don Juan & Cassanova

W wydanej 2003 roku „The Art of Seduction„, Robert Green z dokładną precyzją analizuje życie oraz sposób uwodzenia największych uwodzicieli bazując na zapiskach, która do dnia dzisiejszego przetrwały.

Najwcześniejsze z nich pochodzą z XIV wieku, a ich głównym bohaterem jest Don Juan. Mimo, że jego barwne życie zostało opisane w wielu hiszpańskich historiach (a także przeniesione na ekrany kin na całym świecie), to jego metody oraz techniki działania do dnia dzisiejszego pozostają wielką tajemnicą.

Zupełnie inaczej wygląda sprawa z innym, nie mniej legendarnym uwodzicielem – Casanovą. Z jego autobiografii „Histoire de ma vie”, w której skrupulatnie opisał swoje życie wynika, że już wtedy zdawał on sobie sprawę, jak ważna jest między innymi mowa ciała w uwodzeniu kobiet.

Zresztą nie tylko On używał wyuczonych technik i metod, aby zainteresować sobą płeć przeciwną. Jak podaje Robert Green wśród wielkich znaleźć można między innymi Cleopatra, JFK lub Freuda.

Jednak pierwsze publikacje, w których autorzy starają się odkryć przed czytelnikami, jak dokładnie działają mechanizmy uwodzenia datuje się dopiero na początek XIX wieku. Wszystko zaczęło się od Erica Webera i jego książki „How to Pick Up” (czyt. „Jak podrywać”), która po mimu kilku rewolucyjnych jak na tamte czasy technik, niestety nie zdobyła zbyt wielkiej popularności.

Sztuka uwodzenia – lata do 2000 roku

Pod koniec 1980 roku Ross Jeffries na jednej z grup dyskusyjnych przedstawił zbiór technik opartych na NLP, które nazwał „Speed Seduction”. Wydana w 1988 roku książka „How to Get the Women You Desire into Bed” (czyt. Jak zaciągnąć kobietę, którą pożądasz do łóżka) wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród ówczesnych internautów.

Od tamtej pory, głównie dzięki tej publikacji w sieci zaczęły pojawiać się setki for internetowych, grup dyskusyjnych i stron w całości poświęconych tej tematyce. Sztuka uwodzenia powoli zaczęła stawać się zjawiskiem światowym, a nie tylko lokalnym.

Tylko do 2000 roku na arenie międzynarodowej pojawiło się blisko 10 uwodzicieli wraz z własnymi systemami, które miały znaczący wpływ na społeczność na całym świecie. Wśród nich są Juggler, PlayboyLA, BadBoy, Tyler Durden, Carlos Xuma, Swinggcat, Zen Perriomn, Sinn, Savoy czy Hypnotica.

Na swój sposób każdy z nich stał się popularny, zdobywając rozgłos wśród licznej społeczności uwodzicieli. Zresztą nic w tym dziwnego, gdyż wiele z metod i technik, które zostały wprowadzone przez nich do dnia dzisiejszego z sukcesem wykorzystuje się w uwodzeniu kobiet.

Sztuka uwodzenia współcześnie.

Największy jednak wpływ na sztukę uwodzenia w tamtym okresie czasu miał Eric Von Markovik zwany Mysterym. To jego artykuły i publikacje takie jak „Mystery Method” (czyt. Metoda Mysterego) w znaczącym stopniu zrewolucjonizowały uwodzenie i pozwoliły tej sztuce trafić do większego grona zainteresowanych.

Miały na to wpływ dwa zdarzenia.

Po pierwsze, publikacja „The Game” napisana przez jego ucznia i przyjaciela Style’a, która zrobiła ogromną furorę na całym świecie, w tym również w Polsce. Po drugie, reality show Mysterego na VH1, w którym wraz z Matadorem i J-Dog na żywo uczył mężczyzn, jak zdobywać dziewczyny, które im się podobają.

Po mimo faktu, iż obydwie nie posiadały zbyt wielu walorów edukacyjnych to pozwoliły osobom nie zainteresowanym poznać świat uwodzicieli, jednoznacznie pokazując, co jest możliwe, a co nie. Od tamtej pory świat oszalał na punkcie uwodzenia.

Sztuka uwodzenia w naszym kraju.

Nie inaczej było w Polsce. Tutaj także „The Game” przyczyniło się do wzrostu popularności sztuki uwodzenia. W przeciwieństwie jednak do zagranicy u nas największą popularnością cieszy się uwodzenie zwane „naturalnym” (choć obserwując międzynarodową społeczność można zauważyć, że z miesiąca na miesiąc ten nurt także i tam zaczyna być co raz bardziej wykorzystywany.)

Uwodzenie – co to takiego „natural game” i czym różni się np od „Mysterego”?

Jest to nurt, który rezygnuje z wyuczonych tekstów, stawiając przede wszystkim na subkomunikację oraz model interakcji. Jest dużo bardziej dopasowany do indywidualnych potrzeb i Polskich realiów, usuwając przy tym tzw. efekt „już to gdzieś słyszałam”.

Jednym z najbardziej znanych i cenionych uwodzicieli w Polsce jest Kamil „O’rety”,  który od kilku lat uczy z powodzeniem facetów w Polsce i zagranicą podrywania.

Warto także przeczytać:

Poznaj fakty i mity dotyczące sztuki uwodzeniaSztuka uwodzenia. Fakty i mity.

Czy rzeczywiście kobiety są z Wenus? Czy to prawda, że nie można ich zrozumieć? I w końcu, czy grubość Twojego portfela ma wpływ na uwodzenie? Poznaj fakty i mity dotyczące sztuki uwodzenia, aby jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie: „czy to działa?”

dowiedz się więcej >>


Poznaj książki, które warto przeczytać ze sztuki uwodzeniaSztuka uwodzenia – książka, którą WARTO przeczytać.

Którą z książek dostępnych na rynku Polskim i zagranicznym warto przeczytać? Który z autorów nauczy nas najwięcej i czego konkretnie możemy się spodziewać po jego publikacjach? Jeżeli szukasz sprawdzonej wiedzy to dobrze trafiłeś.

dowiedz się więcej >>


Poznaj słownictwo, którym na co dzień posługują się uwodziciele.Skróty, zwroty i określenia używane przez uwodzicieli.

Publikujemy najbardziej popularne słownictwo, używane przez uwodzicieli w Polsce i zagranicą. Od teraz skróty, zwroty i określenia, które można znaleźć na różnych stronach internetowych i forach dyskusyjnych oraz usłyszeć w klubach i dyskotekach nie będą dla Ciebie żadną tajemnicą.

dowiedz się więcej >>

Z google..:

  • kamil orety kuc
  • kamil o\rety kuc
  • kamil kuc orety