Sylwester 2018/2019: Wnioski i zdjęcia z 5 dniowego kursu

Witaj w kolejnym wspólnym roku! To już 8 lat działalności tego bloga. WOW!

Na dobre powitanie 2018 roku, przygotowałem garść wniosków i wskazówek z  praktycznego Sylwestrowego szkolenia, które odbyło się w ostatnich dniach grudnia.

Przez 5 dni mieszkałem z 4 kursantami i cały ten czas wykorzystaliśmy na poznawanie kobiet i mechanizmów damsko-męskich.

Oto wnioski:

 • Warto sprawdzać niecodzienne święta (np tu: https://www.kalbi.pl/kalendarz-swiat-nietypowych), bo można je kreatywnie wykorzystać w rozmowie. W piątek był Międzynarodowy Dzień Pocałunku, a w niedzielę Dzień bez Bielizny. To świetne tematy do rozmowy. Można z uśmiechem oznajmić dziewczynie: Być może nie wiesz, ale jeżeli z nikim nie będziesz się dziś całowała, będziesz miała 7 lat nieszczęść : )
  Można to także wykorzystać do rozpoczęcia rozmowy w dzień, pracy, szkole czy klubie: Wiesz jakie mamy dziś święto? Ewentualnie: Czy obchodzisz dzisiejsze święto? Ona prawdopodobnie zapyta: A jakie dziś święto? Wówczas albo jej mówisz, albo pokazujesz na telefonie.
 • Strach przed odrzuceniem w niektórych przypadkach może być tak paraliżujący, że dosłownie nie można się ruszyć z miejsca. Wygląda to tak, jakby otwarcie się przed kobietą, było postrzegane przez ciało jako potencjalne zagrożenie życia. Dlatego włącza ewolucyjny mechanizm przetrwania i wszystkie reakcje biologiczne, typu podwyższone ciśnienie, kortyzol, bijące szybciej serce itd. W takiej sytuacji pomaga bezpośrednie skupienie się na odczuciu paraliżu i uwolnienie oporu przed nim.
 • Warto się otwierać i wyrażać to, co autentycznie się nam spodobało w danej kobiecie. Rozmowa, która rozpoczęła się niewinnym ‚masz seksowny kaszkiet’, trwała w najlepsze, zakończyła się wymianą kontaktów i sporą szansą na kontynuację.
 • Jeden z chłopaków miał możliwość wrócić z klubu z dziewczyną do domu, ale jak usłyszał, że ma faceta, zrezygnował. Stwierdził, że sam nie chciałby znaleźć się w takiej sytuacji. Brawo dla niego! Jedną z podstawowych zasad, którymi się kieruję i polecam się kierować to: Nie czyń drugiemu, co Tobie niemiłe.
 • Zdaliśmy sobie sprawę, że główne motywatory w gonitwie za kobietami to potrzeba bliskości i strach przed samotnością. Paradoks w tym, że obecność kobiety jest tylko zewnętrznym bodźcem, dzięki któremu zaspokajamy obydwie potrzeby. Źródło tego zaspokojenia płynie z naszego wnętrza, a nie od kobiety. Dlatego kluczowa jest praca wewnętrzna, a nie tylko skupianie się na tym, jak technicznie podrywać.
 • Nie zostawiaj nic na później. Jeden z chłopaków poznał dziewczynę, która była gotowa wrócić z nim do domu. On co chwile od niej odchodził, później wracał, pogadał i znów odchodził. Gdy po którymś razie wrócił do mnie po klucze z domu, jej już nie było. Taką lekcje długo zapamięta.
 • Materiały z uwodzenia dzielą się na dwie grupy. Pierwsza uczy, by unikać strachu, korzystając z wachlarza technik. Druga uczy, by iść w stronę strachu i olać techniki. Materiałów o tej pierwszej jest 99%. Na informacje o tej drugiej ciężko trafić, bo nikogo to nie interesuje. Sęk w tym, że nie da się osiągnąć sukcesu w relacjach czy życiu, jeżeli będziesz unikał strachu.
 • Gdy nabierasz odwagi, by postawić kawę na ławę, tj. nie ściemniać, że szukasz książki lub drogi, a zamiast tego mówisz prawdę, dlaczego zacząłeś z nią rozmawiać, wszystko staje się prostsze. Dostrzegasz, że wcześniejsze sposoby rozmowy/podrywu były męczarnią, bo ciągle musiałeś wymyślać i zmyślać historie, by zapełnić czymś rozmowę.
 • Zrobiliśmy (wraz z asystentką) szczegółowy wykład o uwodzeniu na parkiecie. Pokazywaliśmy jak tańczyć, podniecać i co robić, gdy się usiądzie w loży. Podstawowe błędy popełniane przez facetów na parkiecie, to: niepotrzebne analizowanie, nadużywanie figur tanecznych, zbyt duży dystans w tańcu, utrzymywanie tańca na zbyt wysokiej energii, brak jakichkolwiek elementów seksualności, przesadne skupianie się na technicznych aspektach oraz brak kontaktu wzrokowego.
 • Nie ignoruj mamy, gdy stoi przy córce, z która rozmawiasz. Jeden z uczestników podszedł do dziewczyny czytającej książkę. Po chwili doszła jej siostra z mamą. Mama coś do niego powiedziała, lecz on to zignorował i wrócił do rozmowy z dziewczyną. To nie był dobry pomysł, bo mama się oburzyła i zakończyła ich rozmowę : )
 • Nie słuchaj myśli. Nie musisz próbować się ich pozbywać, po prostu ich nie słuchaj. Gdy będziesz dawał im mniej uwagi, same z czasem ucichną i będzie ich mniej.
  Gdy widzisz dziewczynę, która Ci się podoba, a myśli krzyczą, że nie ma sensu, bo nic z tego nie będzie – nie słuchaj ich. Skąd myśl, może znać przyszłość? Myśli bazują na przeszłości, której już nie ma. Nie wiedzą nic o przyszłości, bo ona wciąż nie nadeszła. To, co słyszysz w głowie to przeszłość, udająca przyszłość.
 • Ważniejsze od tego, jak rozpoczniesz rozmowę, jest to, aby jakkolwiek ją rozpocząć. Lepiej jest powiedzieć cokolwiek, ale się odezwać, niż nie mówić niczego i fantazjować.
 • Cały rozwój ostatecznie sprowadza się do strachu. Twoim zadaniem nie jest ją uwieść lub coś osiągnąć, tylko stawić czoła lękowi, który Cię paraliżuje. Efekty, których szukasz pojawią się same, gdy strachu będzie mniej. Z drugiej strony, jeżeli nie zabierzesz się za strach, skupianie się na innych celach nic Ci nie da. Będziesz kręcił się w koło.
 • Nawet najtrudniej wyglądająca sytuacja, w rzeczywistości może okazać się niczym skomplikowanym. Przykład to uczestnik, który wziął numer telefonu od prezenterki, chwilę po tym, jak skończyła prowadzić wywiad dla znanej telewizji. Pamiętaj, że dopóki nie spróbujesz, nie jesteś w stanie stwierdzić, czy coś z tego wyjdzie, czy nie.
 • Wystarczy rzucić ziarenko, czyli z uśmiechem powiedzieć zwykłe ‚cześć’ i często reszta sama płynie. Gdy kobieta zobaczy, że nie widzisz w niej wroga, pomoże Ci. Twoim głównym i najważniejszym zadaniem jest zainicjować rozmowę. Resztą się nie przejmuj.
 • Kiedyś, gdy jeszcze nie miałem tyle doświadczenia, lubiłem zagadywać dziewczyny na ruchomych schodach, bo miałem pewność, że przynajmniej przez kilkanaście sekund ze mną porozmawia. Krążyłem obok nich i czekałem, aż pojawi się ktoś interesujący : )
 • Ciesz się z tego co się wydarzyło i co posiadasz, zamiast przejmować się tym, czego nie masz i do czego nie doszło. Dla jednego z uczestników to zadanie było najtrudniejsze. Miał tak duże parcie na to, by poznać przyszłą żonę, że ciągle było mu mało. Chociaż w jeden dzień i noc poznał (i wziął kontakty) więcej atrakcyjnych dziewczyn niż przez poprzednie kilkanaście lat, to i tak głowę wypełniały mu czarne scenariusze, że zostanie samotnym kawalerem. To idealny przykład, że przyczyna nie leży w dziewczynach, tylko psychice.
 • Raz na jakiś czas poznasz tzw. perełkę. Nazywam tak dziewczyny, które są do Ciebie idealnie dopasowane. Jeden z chłopaków poznał taką perełkę. Ciepła, radosna, śliczna, nietuzinkowa i seksowna. Zakochał się z miejsca, a jego wszystkie poprzednie trudy zostały wynagrodzone. Trzymam kciuki, aby udało im się kontynuować tę znajomość.

To tyle, jeżeli chodzi o garstkę wniosków z Sylwka. Nie sposób napisać wszystkiego, bo spędziliśmy ze sobą 5 długich dni, za które jestem niesamowicie wdzięczny.

Dziękuję uczestnikom za odwagę, zaufanie, wspólne wygłupy oraz wszystkie radosne i trudne chwile.

Trzymaj się!

O’rety

2 komentarze
 1. Karol 5 stycznia, 2019 Odpowiedz
  • O'rety 5 stycznia, 2019 Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.