5 NAJCZĘSTSZYCH błędów podczas podrywu

Pracując jako trener relacji damsko-męskich, z tematyką podrywania i uwodzenia obcuję 24h/7dni w tygodniu. Regularnie od lat prowadzę szkolenia indywidualne, grupowe, warsztaty oraz wszelkiego rodzaju konsultacje. Zarówno z mężczyznami jak i kobietami.

W zdecydowanej większości są to szkolenia praktyczne na żywo, podczas których pokazuję kursantowi jak poderwać nieznajomą dziewczynę na ulicy lub w klubie, po czym on robi to samo na moich oczach, a ja mówię mu co zrobił źle i jak to poprawić, a co dobrze.

Każdego tygodnia jestem świadkiem dziesiątek takich podrywów. Tym samym nieustannie widzę wszystkie błędy, jakie faceci popełniają. A jest ich na prawdę sporo…

Oto 5 najczęściej popełnianych błędów podczas podrywu:

1. NACHALNOŚĆ

Jedno z najgorszych zachowań podczas podrywu, to bycie nachalnym facetem. Co gorsza, zdarza się to bardzo często, wręcz nagminnie.

Z facetami jest tak, że zazwyczaj popadają w dwie skrajności. Albo zjada ich paniczny strach i lęk, który jest tak potężny, że nie są w stanie nawet podejść do kobiety i z nią porozmawiać (nie mówiąc już o podrywie) albo są tak nachalni, że kobieta modli się, by tylko dali jej wreszcie spokój.

Takie zachowanie bierze się z kilku czynników. Przede wszystkim ze złego zrozumienia tego, gdzie kończy się wytrwałość, a zaczyna nachalność. Co prawda bycie wytrwałym facetem jest dla kobiet atrakcyjne (kto nie lubi, gdy ktoś się o niego stara?), ale bycie tzw. nachalem, już nie.

Granica jest bardzo cienka i słowo 'NIE’ powiedziane z uśmiechem na ustach może bardzo szybko przekształcić się w 'NIE’ ze złością w oczach. Najgorsze są sytuacje, gdy faceci mimo tej złości i irytacji w oczach kobiety wciąż na siłę próbują. Wówczas automatycznie wychodzą w jej oczach na desperatów, przez co są z miejsca jednoznacznie skreśleni.

Inny częsty powód nachalności wynika z przesadnej wiary w swoje nadnaturalne zdolności i z nastawienia ’mam wszystko i wszystkich gdzieś, liczę się tylko JA, mogę robić na co tylko mam ochotę, a świat leży u moich stóp’.

Dla jasności. Nie twierdzę, że wiara w siebie, nieuzależnianie swojej wartości od zewnętrznych czynników lub skupianie się w życiu na sobie są złe. Lecz nieprawidłowa droga rozwoju oraz szereg innych czynników i wzorców może prowadzić do oderwania od rzeczywistości.. i twardego lądowania na tyłku.

*Niektórzy mogą twierdzić, że nachalność działa. Faktycznie, takim zachowaniem można 'zdobyć’ numer telefonu. Choć bardziej pasuje tutaj stwierdzenie 'wybłagać z litości’. Doskonale rozumiem kobiety, które nie mają na tyle odwagi, by powiedzieć facetowi w twarz, żeby się (delikatnie mówiąc) 'ogarnął’ i dla świętego spokoju dają ten numer.

Tu tworzy się błędne koło, bo facet widzi, że coś takiego działa i znów się tak zachowuje. Jest tylko jeden problem. To działa na krótką chwilę, bo z takich wybłaganych numerów zazwyczaj nigdy nic nie wychodzi (więcej o szybkim zdobywaniu numerów w artykule: Jakość, a ilość – Czyli sens szybkiego domykania)

Nie raz słyszałem opowieści o numerze telefonu danym.. ze strachu! Gdy na przykład dziewczyna szła ciemną uliczką i jakiś podejrzany typek zaczął na nią gwizdać i postanowił użyć swojego najlepszego tekstu na podryw ’Hej mała, ale dobra dupa z Ciebie’. Dziewczyna obawiając się tego, do czego byłby zdolny gdyby mu odmówiła – dawała numer, po czym liczyła że zapomni i nie będzie wydzwaniał 10x dziennie.

2. BRAK WYCZUCIA

Punkt ten łączy się z powyższym, bo często nachalność wynika z braku wyczucia. Co gorsza, brak wyczucia objawia się w całym mnóstwie nierzadko gorszych sytuacji.

Przypomniało mi się jak pewien chłopak podszedł kiedyś do dziewczyny, która stała z koleżanką i się z nią kłóciła. Była wściekła, poirytowana i rozpłakana. Natomiast on, jak gdyby nigdy nic podszedł do niej i zaczął jej mówić jak to ona pięknie wygląda itd. Rzecz jasna 'odbił się’ od niej, po czym wrócił do mnie i z wielkim zdziwieniem zaczął pytać dlaczego się nie udało 😉

Inny również się dziwił dlaczego nie chciała z nim rozmawiać dziewczyna, do której podszedł, gdy ta wyciągała pieniądze z bankomatu, a on próbował ją czarować. Myślę, że w głowie pojawiło się jej coś zupełnie innego, niż próba… podrywu.

Abstrahując od sytuacji, gdy dziewczyna idzie z chłopakiem, a inny facet na jego oczach próbuje ją poderwać. Robiąc to w tak ostentacyjny sposób, nie ma prawa się udać. Moment w którym przy chłopaku dałaby innemu facetowi numer telefonu, jednoznacznie oznacza zdradę.
Można to zrobić zupełnie inaczej, delikatniej. Ale to temat na inny artykuł.

Powodem kiepskiego wyczucia zazwyczaj jest brak doświadczenia i właściwych wzorców. Im większe doświadczenie, tym wyostrza się intuicja i podświadomie czuje się jak powinno zachować się w konkretnej sytuacji.

3. PRZESŁODZONE KOMPLEMENTY

Komplementy to jedno z najstarszych i najbardziej znanych 'narzędzi’ wykorzystywanych przez facetów chcących osiągnąć jakąś korzyść. Właściwie użyte (z wyczuciem) mogą zdziałać cuda. Problem w tym, że mało który facet wie jak się nimi posługiwać i finalnie brzmią jak sterta słodkości, od której dziewczynę mdli.

Ojejku jaka Ty jesteś piękna, jakie masz cudowne oczy, a jakie nóżki, a jaką ładną buzię, ojej. Tuliłbym Cię bez końca!

Jaka Pani jest urocza, a jaka ładna, a jaka zgrabna..

Blee! Od samego przysłuchiwania się tym wszystkim komplementom przechodzą mnie ciarki. A co ma powiedzieć atrakcyjna dziewczyna, która słyszy je na co dzień?

Co gorsza, zachodzi tu jeszcze jeden bardzo ciekawy mechanizm społeczny. Faceci nieustannie słodzą dziewczynom, przyzwyczajają je do traktowania siebie jak księżniczki, po czym sami mają pretensje, jak dziewczyny są wyniosłe i zachowują się jak… księżniczki.

Najlepsze jest to, że wszystko co złe w kobietach (co nie podoba się facetom), jest wynikiem tego jak faceci zachowują się w stosunku do kobiet. Przykład: Każdy facet marzy o tym, by nowo poznana dziewczyna rzuciła się na niego i zdarła z niego ciuchy. Jednak w rzeczywistości gdy tylko dziewczyna jest bardziej otwarta, rzuci jakimś świństewkiem lub ubierze się bardziej wyzywająco – z miejsca jest nazywana łatwą i puszczalską. Ot co, taki paradoks.

4. PRZECHWALANIE SIĘ

Nie ma gorszej rzeczy, niż próby kupienia kobiety.. a niestety robi tak zdecydowana większość i to na każdym kroku (zazwyczaj nieświadomie). Nie można jednak do końca obwiniać za to facetów, bo tak wychowuje nas społeczeństwo i czasy w których żyjemy. Wystarczy otworzyć pierwszą lepszą męską gazetę, a na każdej reklamie będzie facet w garniturze za 5tys zł, zegarku za 10tys zł, czy samochodzie za 100tys zł – otoczony pięknymi kobietami. Gdy przez lata wzrastamy w takich wzorcach i stereotypach, nie ma się do dziwić, że rzekomo tylko przystojni i bogaci mają dostęp do pięknych kobiet. Na innych nie zostanie zwrócona nawet uwaga.

Stąd bardzo często facet podchodzi do kobiety i na dzień dobry (w pierwszych minutach rozmowy) chwali się jej gdzie był, jaki ma samochód, gdzie pracuje i kogo zna. Problem w tym, że nawet jeżeli mu się uda, to ta kobieta nie będzie zainteresowana nim, tylko tym co posiada.

Niestety, ale żyjemy w czasach, w których często jedynym kryterium atrakcyjności są pieniądze, a to jest bardzo smutne. Nie można jednak twierdzić, że inaczej się nie da. Jasne, że są kobiety, które zwracają uwagę tylko na grubość portfela, ale jest też cała masa tych, które mają trochę bardziej poukładane w głowie i inne cechy u faceta imponują im znacznie bardziej.
To tak samo jakby powiedzieć, że wystarczy mieć duże piersi i można zdobyć każdego faceta. Pewnie, że wielu to wystarczy, ale jest też sporo takich, którzy szukają w kobiecie czegoś więcej niż jej biust.

5. PODLIZYWANIE SIĘ

To zdecydowanie domena naszych czasów, na co ja jestem wyjątkowo wyczulony. Robi tak 99,99% facetów (tak, Ty również) i dużo się będzie musiało zmienić w naszych głowach, by zmieniła się kolektywna świadomość facetów.

Wynika to z głębokiej wiary, że kobieta jest nagrodą dla faceta i do niej zawsze należy ostateczna decyzja (więcej w artykule: Kto decyduje o pójściu do łóżka – kobiety czy faceci?). To ona jest bardziej wartościowa niż facet (a tym bardziej gdy urosły jej duże piersi, długie nogi i włosy do pasa) i to o jej względy należy zabiegać. To spory temat, bo zahaczający o nasze ewolucyjne ukształtowanie, ale skutki są dramatyczne.

Na każdym kroku każdy facet podlizuje się kobietom. Nie ważne kim jest i ile ma lat (wyjątkiem jest wczesna młodość zanim popadliśmy w programowanie społeczne i świat warunkowy). Faceci osiągnęli arcymistrzowski stopień w dziedzinie wchodzenia kobietom w tyłek. Począwszy od używania gotowych tekstów na podryw, po stawianie drinków, kupowanie kwiatów, a kończąc na sposobach prowadzenia rozmowy i całym swoim zachowaniu.

Przypomnij sobie jakąkolwiek sytuację, gdy widziałeś dziewczynę w Twoim typie i zaplanowałeś do niej podejść. Założę się, że pierwsza myśl jaka pojawiła Ci się w głowie to ’hmm co bu tu powiedzieć żeby: się zatrzymała/ zainteresowała mną/ uśmiechnęła/ dała mi numer/ poszła na randkę/ wylądowała w łóżku’
Nie wiesz o tym, ale tak naprawdę już strzeliłeś sobie w kolano i nieświadomie zapytałeś siebie: czym by ją przekupić?, jak jej schlebić?, jak jej wejść do tyłka i się podlizać?

Przekonania te są tak mocno zakorzenione, że wierzą w nie nawet osoby.. które same nauczają innych relacji damsko-męskich, co stanowi swoisty paradoks. Branża ta jest niezwykle groteskowa, bo większość osób będących trenerami i ekspertami od uwodzenia – tak naprawdę uczy…[limit-article-here] innych facetów podlizywania się kobietom, absolutnie nie zdając sobie z tego sprawy.

Następnym razem gdy zobaczysz dziewczynę i zechcesz bliżej ją poznać – przypomnij sobie ten artykuł i dwa razy się zastanów zanim obsypiesz ją komplementami, a później 5 razy będziesz błagał ją o numer telefonu. Kluczem jest zrozumienie, że poprzez tego typu zachowania stawiasz się poniżej kobiety, a nie na równi z nią. Właśnie tu leży przyczyna wielu niepowodzeń zarówno przy podrywie jak i w związkach. W oczach kobiety taki facet nie jest ani wyzwaniem, ani obiektem pożądania, a czy nie tak chcielibyśmy być odbierani?

Have fun!
O’rety

PS. Jeżeli nie chcesz tracić połowy życia na popełnianie błędów, tylko nauczyć się skutecznego podrywania i odwracania sytuacji, by to ona podążała za Tobą  – skorzystaj z mojego weekendowego kursu, który cieszy się ogromną popularnością. Po więcej szczegółów, wolnych terminów i aktualnych promocji na stronie www.orety.pl

PPS. Zostaw komentarz pod artykułem!

13 komentarzy
 1. Marta 15 września, 2014 Odpowiedz
  • Paweł 15 września, 2014 Odpowiedz
   • Pan Ratownik 15 września, 2014 Odpowiedz
 2. Damian 15 września, 2014 Odpowiedz
 3. Paweł 15 września, 2014 Odpowiedz
  • O'rety 15 września, 2014 Odpowiedz
   • Paweł 15 września, 2014 Odpowiedz
    • O'rety 15 września, 2014 Odpowiedz
 4. Facet 21 września, 2014 Odpowiedz
 5. ryba41 15 października, 2014 Odpowiedz
  • ryba41 15 października, 2014 Odpowiedz
 6. Olaf 20 października, 2014 Odpowiedz
  • O'rety 20 października, 2014 Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.