Logika, a uwodzenie: Jak zrozumieć kobiety i zrobić dobre wrażenie?

jak zaimponować kobiecie logo

Jak zrozumieć kobiety, by dobrze wypaść w ich oczach?

To nie jest typowy artykuł, w którym dostajesz to, co chcesz. Najpierw coś Ci zabiorę, by później dać Ci to, po co tu przyszedłeś, lecz w innej formie, niż oczekiwałeś.

Dzięki temu zrozumiesz, że odpowiedź na to pytanie (Jak zrozumieć kobiety i zrobić dobre pierwsze wrażenie) leży w innym miejscu, niż mogłoby się wydawać.

Przeczytasz o:
– Tajemniczym czynniku X, będącym Świętym Graalem uwodzenia,
– Przyczynie WSZYSTKICH problemów z kobietami,
– Jak nie stracić 20-30 lat na kręcenie się w kółko,
Pułapce percepcji, w której znajduje się każdy facet,
Przydatności logiki w relacjach damsko-męskich,
– Gotowym przepisie na sukces z kobietami,
– Jak dobrze wypaść przed dziewczyną,
– Czego może Cię nauczyć relacja z kumplem,
O żebraniu o akceptację,
– Finalnie: Jaki sposób na podryw najlepiej działa?

***Jeżeli poniższy tekst wyda Ci się niezrozumiały, to znak, że dotyczy właśnie Ciebie. Nie zniechęcaj się i daj sobie czasu, by to wszystko poukładało się w głowie. Warto!

Nieustannie otrzymuje pytania typu:

Jak zaimponować dziewczynie?
Jak zainteresować kobietę?
Jak dobrze wypaść w oczach kobiety?

O czym rozmawiać z dziewczyną na pierwszej randce?
Czego kobiety szukają u facetów?

Ich autorzy mają nadzieję, że w odpowiedzi usłyszą:

„Jeżeli chcesz dobrze wypaść przed dziewczyną, to ubierz X, bo dziewczyny lecą na takie ciuchy, użyj perfum z nutą zapachową X, bo ona pobudza zmysły kobiety, następnie zagadaj nawiązując do X, bo to działa lepiej niż komplement, a potem rozmawiaj z nią o X, to wtedy na pewno ją sobą zainteresujesz. A jeżeli chcesz, aby Cię pożądała lub chciałbyś ją rozkochać, to dotknij ją w miejsce X, a na ucho powiedz X. Gdybyś chciał trafić z nią od razu do łóżka, wystarczy, że zrobisz X i po sprawie”

X jest Świętym Graalem, którego każdy poszukuje i wokół którego kręci się cała ta zabawa. Jednak odpowiedź na to pytanie jest ukryta w innym miejscu, dlatego szukanie X jest najlepszym sposobem, aby go nie znaleźć! (później wyjaśnię ten paradoks).

*A Ty, mój drogi, przyznaj szczerze, chciałbyś wiedzieć co znajduje się w miejscach X?

Jeżeli tak, to z przykrością muszę stwierdzić, że szukasz w złym miejscu i oddalasz się od tego, do czego dążysz – czyli swobody z kobietami i szczęśliwego, spełnionego życia u ich boku.

Nie mówię tego, aby się z Ciebie śmiać, tylko żeby Ci pomóc. Chciałbym, abyś się do kobiet i szczęścia przybliżał, a nie od nich oddalał. Jednak aby tak się stało, musisz zmienić miejsce poszukiwań.

Mityczny czynnik X 

Wszystko krąży wokół mitycznego X. Szuka go każdy facet, który zaczyna przygodę z relacjami lub brakuje mu swobody z kobietami.

Powstały niezliczone ilości poradników, książek i teorii, które śmiało twierdzą, że odkryły X. Mijają lata, a eksperci prześcigają się w konkurowaniu między sobą o miano:

Moje techniki i metody są najskuteczniejsze! Moje X ma większą skuteczność niż innych.

Jeżeli interesujesz się tym tematem nieco dłużej, być może zauważyłeś pewną tendencję:

Pan Y ogłasza, że odkrył X, dzięki któremu żadna dziewczyna Ci się nie oprze, będziesz uwodził modelki lub dowiesz się jak uprawiać wielogodzinny seks i jaki jeden trik sprawi, że dziewczyna będzie krzyczała z rozkoszy w łóżku.

Zapoznajesz się z jego teorią w nadziei, że w końcu odnalazłeś to, czego szukasz od tak długiego czasu. Jednak gdy mija jakiś czas od wdrożenia tych rad w życie, okazuje się, że zbyt wiele się nie zmieniło, a Ty wciąż nie jesteś tam, gdzie chciałbyś być. Jesteś rozczarowany i dochodzisz do wniosku, że to nie ma sensu lub Ty jesteś trudnym przypadkiem. Aż do czasu, gdy inny Pan przekona Cię, że tym razem jego X jest odpowiedzią na wszystkie pytania.

Wielu moich klientów tkwi w tym zaczarowanym kole po 20-30 lat. Przeczytali wszystko, co tylko możliwe, poznali każdego trenera, byli na każdym szkoleniu i choć ich frustracja jest olbrzymia, to dalej szukają X.

Pułapka percepcji = Świat nie jest taki, jaki myślisz, że jest

Żeby zrozumieć, jakie jest rozwiązanie zagadki, trzeba zwrócić uwagę na ogromną pułapkę percepcji, w którą wszyscy wpadają.

Na czym polega pułapka, w której tkwisz?

Zakładasz, że świat jest taki, w jaki sposób go postrzegasz. Jednak to, jak go widzisz, jest skutkiem filtrów przez które patrzysz, a nie tego, jaki on faktycznie jest.

Wyobraź sobie, że jedziesz pociągiem, patrzysz przez okno i widzisz szary i nieciekawy krajobraz. Automatycznie twierdzisz, że miejscowość przez którą przejeżdżasz jest brzydka i ponura. Jednak po chwili dostrzegasz, że szyba w oknie jest brudna.

Widocznie nikt nie umył jej w zajezdni po ostatniej burzy. Co robisz? Otwierasz okno, a gdy się nie da, bierzesz chusteczkę i je przemywasz. Nagle okazuje się, że krajobrazy nie są szare i ponure, lecz piękne i fascynujące.

Gdy nie wiedziałeś, że szyba jest brudna, zakładałeś, że krajobraz jest ponury. W taki sposób żyjemy na co dzień. Nie dostrzegamy, że patrzymy na świat przez brudną szybę, którą są nasze myśli, przekonania, wierzenia, emocje i wszystko, czego dostarczają nam zmysły. Wydaje nam się, że świat jest ponury, a to tylko brudne okulary, które mamy na nosie.

Myślimy, że świat jest taki, jak szyba, przez którą na niego patrzymy. Jedną z takich szyb jest logika i intelekt. Nie widzimy, że to tylko jedna z wielu szyb, przez które można patrzeć. Logika jest pewnego rodzaju funkcją, z której możemy korzystać, ale też nie musimy. Przydaje się doskonale, gdy stoisz przy tablicy podczas lekcji matematyki lub gdy masz napisać jakiś program w komputerze. Jednak logika jest totalnie nieprzydatna, gdy stoi przed Tobą dziewczyna. Dlaczego? Bo ona patrzy przez inną szybę! To tak jakby mówiła w innym języku, a Ty wkurzasz się, że nie rozumie Twoich słów. Chcesz się z nią dogadać? Naucz się jej języka.

Gdzie tkwi rozwiązanie zagadki z X?

Szukasz go w złym miejscu! Szukasz go w obszarze logiki, czyli oczekujesz odpowiedzi pt:

X = Zagadaj do niej z lewej strony, dotknij ją w zgięciu pod kolanem, powiedz jej na ucho, że ma nietuzinkowe spojrzenie, potem obróć ją 3 razy w prawą stronę, połaskocz za uchem i będzie Twoja!

Lecz prawdziwe X znajduje się poza logiką! Gdy tego nie wiesz, mijają dekady, a Ty kręcisz się w koło.

Poprzez złe założenie, szukasz logicznej i intelektualnej odpowiedzi na pytanie: gdzie jest X. Mijają lata, otrzymujesz mnóstwo odpowiedzi, sprawdzasz i testujesz i ostatecznie zawsze masz ten sam wniosek: to nie działa, szukam dalej.

Szukasz, obwiniając wszystkich po drodze za swoje niepowodzenia, czujesz się oszukany i sfrustrowany, gdy widzisz szczęśliwych facetów. Zakładasz, że oni odkryli X tam, gdzie Ty szukasz, więc brniesz dalej w swoich poszukiwaniach. Lecz nie wiesz, że jeżeli ktoś faktycznie go odkrył (a nie pozornie na chwilę*) to dlatego, że porzucił poszukiwania tam, gdzie Ty i odkrył odpowiedź w innym miejscu.

*Pozornie na chwilę – mam na myśli podrywanie na pieniądze, wygląd, popularność itd

Dlaczego nigdy nie znajdziesz X?

Kilka akapitów wyżej napisałem, że szukanie X jest najlepszym sposobem, aby go nie znaleźć.

Rozwiązaniem tego paradoksu jest fakt, że tak długo jak szukasz go w obszarze logiki, tak długo zabierasz sobie szansę, by faktycznie go znaleźć. Kolejny paradoks jest taki, że gdy przestaniesz go szukać (tam gdzie do tej pory), to w tym samym momencie go odnajdziesz.

Wówczas odkryjesz, że miałeś go cały czas pod nosem, lecz był tak blisko, że go nie dostrzegałeś. W efekcie, relacje z kobietami same bezwysiłkowo zaczną płynąć, bo jedynym co je blokowało, byłeś Ty sam i Twoje błędne założenia.

To o czym tu piszę, jest jednym z największych przełomów, jakich doświadczyłem. To przesłanie jest celem i esencją szkoleń, które prowadzę, artykułów i wszystkiego, czym się dzielę.

Na początku to spojrzenie wydaje się dziwne, niezrozumiałe i abstrakcyjne. To właśnie skutek oceniania go przez logikę, która ma swoje ograniczenia. Jednak gdy finalnie to zrozumiesz (a jeżeli będziesz chciał, to pozostaje tylko kwestią czasu), wykonasz nie milowy, a kwantowy skok w rozwoju.

Dla jasności, nie namawiam do wyrzeczenia się logiki, lecz zauważenia, że ma swoje ograniczenia i nie jest jedynym narzędziem, które posiadamy. Możesz z niej korzystać, ale nie musisz. W niektórych obszarach życia (a takim są relacje) korzystanie z niej nie jest najlepszym rozwiązaniem. Właśnie dlatego tylu facetów nie rozumie kobiet i sobie z nimi nie radzi – próbują rozwiązać ten problem jak wszystkie do tej pory. Jednak nie widzą, że korzystają ze złego narzędzia. Mają młotek i próbują nim pomalować ściany. Niestety, ale dopóki nie zmienią narzędzi (nastawienia), są z góry skazani na porażkę i szukanie winy poza sobą (twierdzenie, że to ze ścianą jest coś nie tak).

Czy istnieje przepis na sukces z kobietami?

Zazwyczaj, gdy masz jakiś problem lub pytanie (np. Jak dobrze wypaść przed dziewczyną), to szukasz odpowiedzi w tym samym obszarze, na którym zadałeś to pytanie. Oczekujesz odpowiedzi w stylu:

Ubierz koszulę w zielonym kolorze, włosy przeczesz na prawą stronę i zacznij od pytania, jaka jest jej ulubiona bajka z dzieciństwa..

Robiąc to, zamykasz się na znalezienie faktycznej odpowiedzi, bo przyczyna problemu pochodzi z innego obszaru, niż ten, w którym szukasz. Ten pierwszy obszar (w którym szukasz) można nazwać liniowym. Ten drugi (w którym nie szukasz, a tam znajduje się odpowiedź) nieliniowym.

Gdy chcesz coś ugotować, szukasz konkretnego przepisu:

 • 3 jajka
 • 1 szklanka mąki
 • 2 szklanki mleka
 • 1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia.

W gotowaniu to nastawienie działa, więc przekładasz je na pozostałe dziedziny życia. Gdy chcesz dziewczyny/ związku/ szczęścia/ miłości/ rodziny, to także szukasz przepisu w takiej samej formie, jak ten z książki kucharskiej. Chcesz konkretnej listy kroków i tylko takie odpowiedzi Cię interesują. W taki sposób zamykasz się i tworzysz filtr (brudną szybę) przez który nie przepuścisz niczego, co nie pasuje do Twoich oczekiwań. 

Szukasz przepisu, jak te z książki kucharskiej:

 • Zagadaj do niej takim tekstem na podryw: …….
 • 
Rozmawiaj z nią na te 6 tematów: 
…….
 • Dotknij ją tam, by trafić do łóżka: …….
 • Powiedz jej tę regułkę, aby została Twoją dziewczyną: ……

Lecz taki przepis nie istnieje.

Czy kiedykolwiek uda Ci się zrozumieć kobiety?

A co jeżeli relacje i dynamiki damsko męskie nie rządzą się prawami logiki i intelektu? Gdzie wtedy będziesz szukał odpowiedzi?

Być może zdążyłeś już zauważyć, że największe problemy z kobietami mają Ci, którzy najwięcej analizują (nieprzypadkowo jedną z tych grup społecznych są programiści).

Jeżeli jesteś programistą i przez 8 godzin dziennie, od kilku-kilkunastu lat jesteś w trybie nieustannej lewopółkulowej analizy, to prawdopodobnie na inne sfery życia (relacje z dziewczynami) także będziesz patrzył w analityczny sposób.

Będziesz tworzył scenariusze, porównywał, planował, szukał zmiennych, obliczał prawdopodobieństwo, a kobiet jak nie było, tak nie będzie.

Dlaczego?
Bo zasady na podstawie których dobierają się ludzie, nie są liniowe, ani logiczne. Znajdują się poza logiką. Zatem tak długo jak będziesz próbował logicznie zrozumieć kobiety i ich zachowania, nigdy Ci się to nie uda. O ile logika jest przydatna w programowaniu lub całej masie innych sfer, o tyle w przypadku kobiet jest całkowicie BEZUŻYTECZNA.

Nie zrozumiesz przy pomocy intelektu czegoś, co znajduje się poza nim. Zrozumiesz to dopiero wówczas, gdy nabierzesz odwagi, by stwierdzić:

Ok, przyznaję, myliłem się. Próbowałem logicznie i intelektualnie zrozumieć kobiety, lecz nie jestem w stanie. Dopuszczam do siebie, że w tej dziedzinie logika jest zbyt ograniczona i jestem gotów otworzyć się na tyle, by zobaczyć co jest poza intelektem. Odpuszczam chęć logicznego zrozumienia relacji i otwieram się na to, co znajduje się poza logiką.

Zatem jaka jest odpowiedź?

X NIE ISTNIEJE!

Właśnie dlatego napisałem, że oddalasz się od kobiet, gdy szukasz odpowiedzi na pytania:

 • 
Jaki komplement jest najlepszy?

 • Których tematów unikać w rozmowach z kobietami?

 • Co powiedzieć, by dobrze wypaść na randce?

 • Co zrobić, aby rozkochać w sobie kobietę? 

 • O czym rozmawiać, by zainteresować sobą dziewczynę?
 • Jak zaimponować dziewczynie i zrobić dobre wrażenie?

X którego szukasz nie istnieje. Prawdziwy X jest ukryty w innym miejscu.

Jednak odnaleźć go możesz tylko wtedy, gdy odpuścisz szukanie poprzedniego.

Jak dobrze wypaść przed dziewczyną i zrobić dobre pierwsze wrażenie? 

Gdy przestaniesz dążyć do tego, by dobrze wypaść przed kobietą – wypadniesz najlepiej jak byś mógł.

Analogicznie, dopóki nie pozbędziesz się chęci, by dobrze wypaść, będziesz kręcił się w kółko i zastanawiał się co robisz nie tak.

Wychodzi na to, że:

GDY CHCESZ ODEZWAĆ SIĘ DO DZIEWCZYNY I ZASTANAWIASZ SIĘ NAD TYM JAK LEPIEJ BĘDZIE ZACZĄĆ LUB O CZYM Z NIĄ ROZMAWIAĆ, TO PRZEGRYWASZ, ZANIM SIĘ DO NIEJ ODEZWIESZ

Przegrywasz jeszcze zanim wymyśliłeś tekst lub temat do rozmowy. Jeszcze nie wiesz co jej powiedzieć, a już straciłeś szansę, by zdobyć najwięcej punktów.

Dlaczego przegrywasz? Bo szukasz X tam, gdzie go nie ma.

Na tym etapie nie ma już znaczenia jak zaczniesz, co powiesz i o czym będziesz rozmawiał. Straciłeś już szansę na zrobienie najlepszego wrażenia.

Dlaczego?

Słyszałeś kiedyś o postawie needy? Tłumaczy się taką postawę jako potrzebujący.

Gdy masz taką postawę, czyli coś chcesz od tej dziewczyny (pożądasz jej ciała, chcesz z nią trafić do łóżka, chcesz jej numeru lub randki) to nie ważne ile pieniędzy wydasz na ciuchy, jak wyrzeźbione będziesz miał ciało i jak kreatywne będziesz miał teksty, wciąż przegrywasz na starcie.

Sabotujesz się nastawieniem, którym podkopujesz pod sobą dołek. Z jednej strony robisz wszystko, by jak najlepiej wyglądać i pachnieć, a z drugiej strony dyskwalifikuje Cię intencja, z jaką podchodzisz.

Jak to się dzieje?

Im bardziej Ci zależy, by dobrze wypaść, tym więcej grasz, udajesz i oddalasz się od tego, jaki jesteś naprawdę. Nie jesteś wtedy tak prawdziwy, jak przy kumplu. Przy kumplu nie zależy Ci jak wypadniesz, dlatego jesteś zabawny, kreatywny i spontaniczny. Przy dziewczynie nie masz dostępu do tych cech, właśnie dlatego, że zależy Ci jak Cię odbierze.

Przy kumplu jesteś rozluźniony, a przy dziewczynie spięty. To dlatego, że przy nim jesteś sobą, a przy niej udajesz kogoś, kto wpasuje się w jej wymogi. Jednak to i tak nie ma prawa działać, bo jej nie znasz (ani jej prawdziwych wymogów).

Wydaje Ci się, że najlepiej będzie być miłym i uprzejmym, a nie wiesz, że ona wychowała się na blokowisku i imponuje jej, jak facet jest chłodny i dominujący. Lub odwrotnie, wydaje Ci się, że trzeba być chłodnym i dominującym, a ona miała takiego ojca. Sporo się przez niego nacierpiała i gdy widzi te same cechy u innych facetów, z miejsca traci nimi zainteresowanie.

To przykład jednego z ograniczeń logiki. Nie dostrzegasz szerszego kontekstu.

Dlatego najlepsze wrażenie możesz zrobić wtedy, gdy jesteś autentyczny. Czyli nie analizujesz co powiedzieć, nie szukasz X, nie udajesz dominującego lub słodkiego, tylko wyrażasz to, co poczułeś/co się w Tobie pojawiło.

Intuicyjnie zawsze(!) wiesz jak się zachować, lecz chwilę później Twój umysł zaczyna to analizować i przekonywać Cię, że dużo skuteczniejsze będzie powiedzenie czegoś innego. Jednak skuteczność jest miarą intelektu, dlatego stanowi ogromną pułapkę.

Dążenie do tego, by dobrze wypaść lub być skutecznym, to ogromny błąd, którym przesiąkniętych jest większość nauk i materiałów dotyczących relacji i uwodzenia.

Jak zaimponować dziewczynie? = żebranie o uwagę?

Jedną z podstawowych przyczyn tego, że faceci nie mają swobody w relacjach z kobietami, jest nieustanna chęć, by dobrze wypaść, nie zepsuć lub być skuteczniejszym. To nic innego jak podlizywanie się i żebranie o jej uwagę. I dla niej to staje się oczywiste, bo nie jesteś w stanie tego ukryć. To widać po pytaniach, które zadajesz, sposobie w jaki jej dotykasz i wszystkim, o czym mówisz. Każde zachowanie jest przesiąknięte chęcią zrobienia jak najlepszego wrażenia.

Ona traci zainteresowanie, bo co może kręcić ją w facecie, który się jej podlizuje lub żebrze o jej akceptację? Jak ona ma się przy nim rozwinąć?

Idzie dalej w poszukiwaniu takiego, który nie będzie szukał sposobów, by się jej przypodobać i będzie miał jaja, aby nikogo nie udawać.

Nie szukaj X, bo on nie istnieje.

Tak długo jak go szukasz, będziesz nieatrakcyjny dla kobiet, bo wychodzisz z poziomu kogoś gorszego, niż one.

Jeżeli szukasz sposobu, aby dobrze wypaść przed kobietą, to jednocześnie stawiasz siebie niżej i dodatkowo towarzyszy Ci lęk, że się nie uda.

Co w takim razie robić? Jaki sposób na podryw najlepiej „działa”?

Gdy ciągnie Cię do jakiejś dziewczyny, to zamiast logicznie zastanawiać się jaki tekst będzie najskuteczniejszy, po prostu podziel się z nią tym, co Cię w niej zaintrygowało, zainspirowało czy zafascynowało.

To może być obudowa jej telefonu, uśmiech, styl ubioru, poczucie rytmu na parkiecie, dołki w policzkach, tatuaż, oczko w rajstopach, figura, nadruk na koszulce, kolor szminki czy książka, którą czyta. A może skojarzyła Ci się z Twoim ulubionym komiksem, piosenką lub nauczycielką matematyki?

Nie zastanawiaj się czy to będzie wystarczająco dobre, czy inny tekst nie będzie skuteczniejszy, jak wypadniesz i czy Cię nie wyśmieje. Takie analizowanie nazywam mentalną masturbacją. Ono do niczego nie prowadzi i tylko utrudnia życie.

Podziel się w taki sposób, w jaki się w Tobie pojawiło, a nie w taki, który po przeanalizowaniu wydaje Ci się najlepszy.

Gdy analizujesz jak jej to powiedzieć, tracisz. Gdy nie analizujesz, tylko wyrażasz to co poczułeś, zyskujesz.

PS. To, co jest mądrzejsze niż logika, to intuicja. Postanów, by nauczyć się jej słuchać. To będzie najlepsza decyzja, jaką mógłbyś kiedykolwiek podjąć.

PPS. Jeżeli chciałbyś abym osobiście pomógł Ci to zrozumieć i dokonać kwantowego skoku w rozwoju, skontaktuj się ze mną poprzez maila kontakt@orety.pl

11 komentarzy
 1. Dawid 6 maja, 2019 Odpowiedz
 2. Marcin 6 maja, 2019 Odpowiedz
  • Avatar photo O'rety 9 maja, 2019 Odpowiedz
 3. Patryk 8 maja, 2019 Odpowiedz
  • Avatar photo O'rety 9 maja, 2019 Odpowiedz
 4. Justin 9 maja, 2019 Odpowiedz
  • Avatar photo O'rety 9 maja, 2019 Odpowiedz
 5. Robert 29 maja, 2020 Odpowiedz
 6. Michał 2 sierpnia, 2020 Odpowiedz
  • Avatar photo O'rety 2 sierpnia, 2020 Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.