Czy rozczarowanie po seksie jest złe?

Czy rozczarowanie po seksie może być dobrym znakiem?

rozczarowanie po seksie

Poniższy artykuł stanowi nawiązanie do konsultacji skype, które prowadziłem. Oto jeden z tematów, które przerabialiśmy. Poniżej pytanie oraz odpowiedź:

„Jestem inny przed i po seksie. Przed seksem jestem zauroczony, a po seksie, gdy widzę milion wad dziewczyny, z którą trafiłem do łóżka, czuje rozczarowanie”.

To seksualne rozczarowanie po seksie, jest Twoim ratunkiem i jednocześnie przetarciem oczu. Zastanówmy się, jak ta historia wyglądała od początku:

Zachciało Ci się bzykać i ogarnęło Cię pożądanie. Od tego momentu przestałeś trzeźwo patrzeć i widzieć rzeczy takimi, jakimi są. Włożyłeś okulary pt: muszę coś pobzykać.

Poznałeś dziewczynę i choć od początku widać było, że np. jest niezrównoważona emocjonalnie, to Ty tego nie widziałeś, bo byłeś zaślepiony głodem seksualnym (pożądaniem). Jej ciało pasowało do Twoich standardów i uległeś złudzeniu, że jest idealna (nie widziałeś jej wad, które normalnie widać gołym okiem).

Trafiliście do łóżka. Po seksie, gdy byłeś już wybzykany i miałeś ‚puste jaja’, w końcu opadło pożądanie, bo CHWILOWO zostało zaspokojone. Ściągnąłeś okulary.

Nagle dostrzegłeś, jaka ona jest w rzeczywistości. Zobaczyłeś jej wszystkie wady i byłeś zażenowany, bo okazało się, że pod względem charakteru nie spełnia Twoich standardów. Nazwałeś to rozczarowaniem i zrzuciłeś całą winę na nią. Gdy kumpel zapyta jak było, powiesz mu:

Seks spoko, ale trafiłem na laskę, która ma nasrane we łbie.

Mówiąc tak, krzywdzisz ją, siebie i kumpla. Oszukujesz siebie, obwiniasz ją i utwierdzasz kumpla w iluzji, że wina jest zawsze po stronie lasek. Następnym razem, gdy zapyta jak było, powiedz mu:

Byłem tak zaślepiony chcicą, że trafiłem do łóżka z dziewczyną, która jest z totalnie innej bajki niż ja. Następnym razem zastanowię się dwa razy, zanim ściągnę spodnie.

Wcześniej, zanim nie rozumiałeś tego procesu, rozczarowanie po seksie było czymś złym, czego zawsze unikałeś. Z tej nowej perspektywy, seksualne rozczarowanie jest uświadomieniem sobie, że żyłeś złudzeniem. To nie rozczarowanie Cię boli, tylko iluzja która prysła. Byłeś zaślepiony pożądaniem, które odebrało Ci zdrowy rozsądek. Gdy ona wróciła do domu, powiedziałeś sobie: nigdy więcej takich lasek! Trzeba w końcu zmądrzeć.

To jednak nie koniec bajki. Wkrótce, za kilka dni, gdy znów będziesz miał ‚pełne jaja’, zachce Ci się bzykać, ogarnie Cię pożądanie i zgadnij do kogo napiszesz? Sam już dobrze wiesz.

Rozczarowanie po seksie jest skutkiem pętli, w której żyjesz

Na tym polega bycie niewolnikiem pożądania lub potoczne myślenie penisem. Nie chodzi o penisa, z nim wszystko jest w porządku. To z Tobą nie jest, bo pozwalasz emocjom kierować swoim życiem. Żyjesz w pętli niczym hosty z serialu Westword.

Jeżeli jest Ci tak dobrze, nie musisz nic zmieniać. Jednak gdy znów będziesz miał po seksie pretensje, że ta laska jest dziwna, to wiedz że to nie jej wina. Nikt siłą nie wepchnął Ci jej do łóżka.

Jeżeli natomiast chciałbyś przerwać pętlę, zacznij od przyznania przed samym sobą, że ona istnieje. To pierwszy i najważniejszy krok: uznanie, że jesteś więźniem pętli/wzorca. Tylko wtedy będziesz mógł ją przerwać.

Jeżeli będziesz potrzebował pomocy, daj znać. Na tym polega moja specjalność i pasja. Pomaganie ludziom w przerywaniu pętli, które ograniczają ich wolność.

PS. Jeżeli się jeszcze nie domyśliłeś, to ta sama pętla odpowiada za problemy z masturbacją. Ogarnia Cię pożądanie, a masturbacja jest Twoim narzędziem, by poczuć się lepiej. Sęk w tym, że działa tylko na chwilę.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.