Czy istnieją 'naturale’ i czy uwodzenia można się nauczyć?

Wokół tego tematu narosło wiele mitów, które wypadałoby w końcu rozwiać.

Kim sa naturale?

Bardzo często wspomina się o tzw. naturalach. Kim oni są? Nazywa się tak facetów, którzy doskonale radzą sobie z kobietami, ale nigdy nie zostali w tym kierunku wyszkoleni, nie interesowali się tą tematyką i nie pobierali żadnych lekcji z podrywu czy uwodzenia.

Działają jak magnes i nie wiedzieć czemu, nie potrafią się od kobiet odgonić. Co lepsze, nie jest to związane z ich wyglądem zewnętrznym (co jak wielu wierzy, jest jedynym i najważniejszym czynnikiem – Czy wygląd ma znaczenie?).

Wyglądają jak każdy przeciętny mężczyzna. Większość facetów im zazdrości i marzy o zdolnościach, jakie oni posiadają. Uważa się ich za bogów i nadludzi. Wielu wierzy, że matka natura obdarzyła ich nadnaturalnymi zdolnościami, które są dziełem czystego przypadku. Albo się takim rodzisz i jesteś nielicznym szczęśliwcem, albo masz pecha i nic z tym nie zrobisz.

No właśnie, jak to w końcu jest z tym rodzeniem się? Jedni mówią, że skille w uwodzeniu możesz wyssać z mlekiem matki, a inni twierdzą, że jedyną opcją jest ciężka i wieloletnia praca. Czy rodzimy się z umiejętnościami uwodzenia? Jeżeli tak, to gdzie one są? A jeżeli nie, to czy można je nabyć? Panuje powszechna opinia, że albo komuś się poszczęściło i urodził się z predyspozycjami do wyrywania dziewczyn, albo miał pecha i w życiu jest skazany na siebie lub na taką, która się zlituje i weźmie go pod swoje skrzydła.

Kim sie rodzisz?

Każdy, bez względu na płeć czy kolor skóry rodzi się bez jakichkolwiek umiejętności. Dlatego też nie wierzę w coś takiego jak wrodzony talent. Wierzę natomiast w to, że jeżeli jest na świecie choć jedna osoba, która się czegoś nauczyła, ja również (przy odpowiedniej ilości pracy i poświęconego czasu) jestem w stanie się tego nauczyć. Geniuszem się nie rodzisz, ale możesz się nim stać.

Każdą umiejętność czy przekonanie nabywamy w trakcie podróży, którą nazywamy życiem. Rodzimy się jako tzw. tabula rasa, czyli niezapisana tablica, a z biegiem życia doświadczamy kolejnych sytuacji, które nas budują. Z mlekiem matki możesz sporo wyssać (np. budowę ciała), ale na pewno nie żadne umiejętności czy przekonania.

To by oznaczało, że albo uwodzicielami rodzą się wszyscy (patrząc po ilości facetów szukających pomocy, teoretycznie to by nie miało sensu) albo nie rodzi się nikt (więc skąd Ci naturale?).

Odpowiedź jest prosta: KAŻDY RODZI SIĘ UWODZICIELEM I UWODZICIELKĄ.

No ale jak to? To dlaczego czytasz teraz ten artykuł, zamiast leżeć z dziewczyną w łóżku?

Należy zacząć od tego, co rozumiem poprzez pojęcie ’każdy rodzi się uwodzicielem’. Nie znaczy to, że rodzisz się z gotowymi tekstami na podryw, magicznymi sztuczkami, rutynami czy technikami. Tak naprawdę ich nie potrzebujesz, by być skutecznym uwodzicielem (im wyższy poziom umiejętności tym mniej potrzebujesz, przeczytasz o tym tutaj).

Jak było w piaskownicy?

Rodzisz się bez żadnych lęków, przekonań, wierzeń, blokad, hamulców i barier. Czyli tego wszystkiego, co skutecznie blokuje Cię aktualnie przed poznawaniem takich kobiet, jakich byś chciał. Właśnie wtedy jesteś najlepszym uwodzicielem, bo jesteś prawdziwym sobą. Nikogo nie udajesz i nie zakładasz żadnych masek. Jesteś w 100% autentyczny. Niczego nie ukrywasz i nie czujesz wstydu. Niczym się nie zamartwiasz i nie przejmujesz. Jesteś prawdziwą miłością i radością. Bawisz się i kochasz bezwarunkowo. Posiadasz wszystko, co potrzebujesz, aby być najlepszym uwodzicielem na świecie. Bo kiedyś nim byłeś. Nie wierzysz?

Wyobraź sobie, że jako małe dziecko siedziałeś w piaskownicy. Miałeś w rękach grabki, a kilka metrów od Ciebie siedziała mała Kasia, która miała wiaderko. Zapragnąłeś pobawić się razem z nią. Zastanów się teraz czy pojawiły Ci się (tak jak by to było teraz) jakiekolwiek wymówki albo opory w głowie?

 • Co jak się jej nie spodobam?
 • Co jak wyjdę na głupka?
 • A może Kasia ma już chłopaka?
 • Co jak przyjdzie tata Kasi i spuści mi lanie?
 • Kasia to nie moja liga, nie jestem jej godzien
 • Nie jestem wystarczająco atrakcyjny, by zechciała się ze mną bawić
 • A co jak nie zainteresuje jej swoimi grabkami?

Podpowiem Ci: miałeś w głowie absolutną PUSTKĘ! Tak, dokładnie tą samą, której teraz tak bardzo się obawiasz. Bez namyślenia ruszyłeś swoje cztery litery, podszedłeś do Kasi i z uśmiechem na buzi zacząłeś się z nią bawić.

KIEDYŚ DOSKONALE RADZIŁEŚ SOBIE Z KOBIETAMI!

Dlaczego więc teraz jest inaczej? Dlaczego teraz boisz się do nich podchodzić? Obawiasz się co o Tobie pomyślą oraz czy sprostasz ich wymaganiom? Dlaczego uważasz, że nie jesteś godzien tych najładniejszych? Co się zmieniło przez ostatnie 20 lub 30 lat?

Proces wychowania

Zacząłeś wkraczać w świat warunkowy. Pojawiły się pierwsze zakazy, nakazy, nagrody i kary. Zaczęło kształtować się Twoje ego, a wraz z nim wszystkie przekonania i system wartości. Pojawiła się w Tobie potrzeba akceptacji (nie rodzimy się z nią, tylko nabywamy ją z czasem).

Kto jest temu winny? Wszyscy dookoła – rodzice, rówieśnicy, nauczyciele, ciocie, babcie i dziadkowie, sąsiedzi itd. Tak wygląda świat, w którym żyjemy i nie mamy wpływu na to, czy trafimy na bardziej, czy mniej świadomych rodziców. A co mają powiedzieć dzieci, które urodziły się w rodzinach patologicznych, gdzie na porządku dziennym są nałogi, agresja, przemoc, czy molestowanie? Ci ludzie nie są temu winni.

W miejsce miłości zaczął pojawiać się lęk. Lęk przed brakiem akceptacji. Zacząłeś udawać kogoś, kim nie jesteś. Przez kolejne lata robiłeś to tak dobrze, że zapomniałeś kim naprawdę jesteś. I tak wygląda dorosłe życie. Nie wiemy kim naprawdę jesteśmy. Przez lata tworzenia masek i przeróżnych wizerunków, by zyskać akceptację i aprobatę innych, zapominamy o naszej esencji, o prawdziwej i bezwarunkowej miłości, którą kiedyś byliśmy. Nie potrzebowaliśmy niczego, by ją czuć, a teraz potrzebujemy wszystkiego – dziewczyny, samochodu, pieniędzy, mięśni i dobrej pracy. Od tego uzależniamy własne szczęście, radość i spełnienie. Tworzymy kolejne warunki i stajemy się niewolnikami.

Nasze życie wypełnia lęk i jest go tak dużo, że nie ma miejsca na miłość. Na każdym kroku wypełnia nas strach, że nie spełnimy czyichś oczekiwań, że nie zostaniemy zaakceptowani. Robisz sobie tatuaż, by czuć się męsko, kupujesz sportowy samochód, by mieć powodzenie, zapisujesz się na siłownię, by bardziej podobać się kobietom, kupujesz modne ciuchy, by lepiej wyglądać, psikasz się drogimi perfumami, by pachnieć jak facet z klasą. Nie wiesz jednak, że prawdziwym powodem tego wszystkiego jest lęk. To on jest Twoją nieświadomą motywacją. Robisz to wszystko, bo głęboko w środku się boisz. Odczuwasz strach, że nie zostaniesz zaakceptowany.

Nie twierdzę, że robienie tych wszystkich rzeczy jest złe. Ważna jest jednak Twoja prawdziwa intencja i to, co Tobą kieruje.

Odpowiadając na zadane na początku pytania. Tak, istnieją naturalne i każdy z nas kiedyś nim był. Ty również, jednak gdzieś to po drodze zatraciłeś. Różnice między Tobą, a facetem, który lepiej sobie radzi z kobietami wynikają z procesu wychowania, środowiska oraz warunków w jakich wzrastałeś.

Czy zatem uwodzenia można się nauczyć? Oczywiście, że tak, bo kiedyś już to potrafiłeś. Dlatego zawsze powtarzam, że nie liczy się wygląd, wiek czy stan portfela. Każdy jest w stanie (znów) się tego nauczyć. 'Uwodziciel’ to tylko etykietka. Tak naprawdę jest to nasz naturalny stan, który drzemie w każdym bez wyjątku. Paradoksalnie, ale moja praca polega na pozbywaniu się z głowy kursanta wszystkiego, co przez te lata się nagromadziło. Gdy pracuję z kimś na żywo, zawsze na początku mówię: Nie planuję nauczyć Cię niczego nowego, tylko przypomnieć Ci to, co przez te lata zapomniałeś. Dlatego od zawsze byłem przeciwny uczeniu się niezliczonej ilości gotowych tekstów czy technik, bo to tylko niepotrzebne zaśmiecanie głowy kolejnymi warunkami i przekonaniami.

Głęboko wierzę w to, że wszystkie narzędzia potrzebne do tego, by poznawać kobiety i przeżywać z nimi piękne chwile są już w nas samych od dawna. Trzeba tylko do nich znów dotrzeć, odblokować się i uwolnić swój prawdziwy potencjał. Każdy z nas go ma, ale czasem jest ukryty tak głęboko i przykryty tyloma warstwami lęków, blokad, wierzeń i przekonań, że sytuacja wydaje się beznadziejna. W głowie pojawiają się myśli, że nie ma już ratunku i jesteśmy skazani na samotność.

Nie pozwól, aby ktokolwiek Ci wmówił, że czegoś nie jesteś w stanie osiągnąć….[limit-article-here] Masz nieograniczony potencjał, a cały świat będzie Ci sprzyjał, jeżeli tylko w to uwierzysz.

Pamiętaj, nigdy nie jest za późno, aby zmienić swoje życie!

O’rety

17 komentarzy
 1. filip 19 stycznia, 2015 Odpowiedz
  • O'rety 19 stycznia, 2015 Odpowiedz
 2. Paweł 19 stycznia, 2015 Odpowiedz
  • O'rety 20 stycznia, 2015 Odpowiedz
 3. Jacek 20 stycznia, 2015 Odpowiedz
 4. Jacek 20 stycznia, 2015 Odpowiedz
 5. Bartek 20 stycznia, 2015 Odpowiedz
  • O'rety 22 stycznia, 2015 Odpowiedz
 6. Paweł 21 stycznia, 2015 Odpowiedz
  • Patryk 21 stycznia, 2015 Odpowiedz
   • O'rety 22 stycznia, 2015 Odpowiedz
 7. Piotrek 22 stycznia, 2015 Odpowiedz
 8. Zbyszek 24 stycznia, 2015 Odpowiedz
 9. mazi 15 lutego, 2015 Odpowiedz
 10. Jan 4 marca, 2015 Odpowiedz
  • O'rety 4 marca, 2015 Odpowiedz
 11. Ello 2 kwietnia, 2015 Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.